Publikacje w ewaluacji 2022


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2022 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Multiwyszukiwarka 

Biblioteka SUM otwiera PPM - Polską Platformę Medyczną

włącz .

PPM plakat nowy

Polska Platforma Medyczna - projekt uznany za najlepszy w drugiej edycji konkursu Polska Cyfrowa, realizowany przez siedem uniwersytetów medycznych: uczelnię z Wrocławia —lider projektu, Gdańska, Białegostoku, Katowic, Lublina, Szczecina i Warszawy oraz Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Platforma PPM to kompleksowy portal do zarządzania potencjałem badawczym uczelni oraz promocji osiągnięć naukowych Partnerów projektu w zakresie medycyny, farmacji, stomatologii, zdrowia publicznego, bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii i ochrony zdrowia.

Integralną częścią PPM jest lokalna platforma PPM SUM i Repozytorium SUM, umożliwiające archiwizację i udostępnianie w modelu otwartym pełnych tekstów m.in.: artykułów, monografii, rozdziałów, doktoratów i innych dokumentów.
Zasoby platformy będą sukcesywnie wzbogacane. Aktualnie na platformie prezentowane są publikacje z lat 2013 - 2020 oraz aparatura i laboratoria, których wykaz oparty jest na danych z systemu POL-on.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współtworzenia platformy poprzez przysyłanie informacji, danych lub uwag na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PPM partnerzy

Dane badawcze w pigułce. Poradnik.

włącz .

PPM logoKrótki przewodnik o danych badawczych, opracowany przez zespół PPM, przedstawia wybrane zagadnienia, z którymi warto się zapoznać przed udostępnianiem danych badawczych, informuje jak je przechowywać i jak nimi zarządzać.

Polska Platforma Medyczna – portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym (PPM) daje możliwość deponowania danych badawczych powstających w polskich medycznych instytucjach naukowych.

Opracowanie: zespół PPM.
Poradnik podlega licencji Creative Commons, uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker