Jak znaleźć literaturę do pracy?

Zachęcamy do skorzystania z możliwości przyjścia do Biblioteki Głównej
(Katowice, ul Warszawska 14) lub Oddziałów BG w celu samodzielnego przeszukania baz danych.
Przy komputerach znajdują się przewodniki, które krok po kroku umożliwią znalezienie niezbędnej literatury polskiej i zagranicznej.

W Bibliotece Głównej (Katowice, ul. Warszawska 14) posiadamy wolny dostęp do wszystkich książek znajdujących się w zasobach biblioteki, oraz bogatą ofertę czasopism naukowych.
Trzy ostatnie roczniki polskich czasopism dostępne są na półkach. Umożliwiamy robienie zdjęć i zamówienie kserokopii.

W drugiej połowie października na stronie Biblioteki zostaną ogłoszone terminy
szkoleń z poszukiwania publikacji. Na szkolenie będzie można przyjść z własnym tematem pracy.
Nie prowadzimy spotkań w formie indywidualnej.

Pełne teksty publikacji w wersji elektronicznej
Jeżeli Biblioteka ma dostęp do wersji elektronicznej artykułu, Czytelnik może odszukać pełny tekst publikacji. Artykuł można zapisać na nośniku pendrive lub przesłać pocztą elektroniczną. Możliwe jest także otrzymanie tekstu w postaci wydruku.

Pełne teksty publikacji w wersji drukowanej
Publikacje w materiałach dostępnych tylko w formie drukowanej Czytelnik może przejrzeć na miejscu i/lub zamówić wykonanie odbitek ksero.

Opłaty za kserokopie i wydruki - cennik
W przypadku zamawiania odbitek kserograficznych wydrukowane zestawienie z baz danych należy poprzecinać, aby na jednej kartce znajdował się jeden opis publikacji. Każdą kartkę należy uzupełnić sygnaturą zamawianej publikacji oraz podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem. Odbiór zamówionych odbitek ksero następuje w terminie wyznaczonym przez Bibliotekę.