Publikacje w ewaluacji 2022


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2022 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Multiwyszukiwarka 

Nowość! Kolekcja ebooków Stahl Online

włącz .

Stahl.jpg

Zapraszamy do korzystania z nowej kolekcji książek elektronicznych wydawnictwa Cambridge University Press - Stahl Online.
Kolekcja obejmuje książki z dziedziny neuropsychofarmakologii autorstwa Stephena M. Stahla. Przeznaczona jest zarówno dla lekarzy praktykujących, dydaktyków, pielęgniarek, jak i studentów. Funkcjonalność kolekcji umożliwia przeglądanie poszczególnych tytułów książkowych, a także łatwe przeszukiwanie wszystkich treści zawartych w kolekcji.

Książki w kolekcji pogrupowane są następująco:

Dostęp do kolekcji książek możliwy jest z komputerów pracujących w sieci Uczelni, a także na komputerach prywatnych poprzez usługi: zdalna praca i proxy.


Więcej książek elektronicznych dostępnych dla społeczności SUM.

Baza chemiczna Reaxys dostępna z nowym modułem Retrosynthesis

włącz .

reaxys toolkit logo

Przypominamy o dostępnej dla pracowników i studentów SUM bazie chemicznej Reaxys wraz z modułem Reaxys Medicinal Chemistry.
Dodatkowo od 2022 r. baza została wzbogacona o moduł predyktywnej retrosyntezy: Reaxys Retrosyntesis. Retrosyteza to „procedura poszukiwania sposobu otrzymania złożonego związku chemicznego poprzez dzielenie jego struktury na podjednostki”. Reaxys Retrosynthesis  wykorzystuje sztuczną inteligencję do przewidywania ścieżek syntezy dla substancji, dla których nie są jeszcze znane odpowiednie metody syntezy.
Korzystanie z modułu retrosyntezy możliwe jest po utworzeniu indywidualnego konta, ponieważ tylko wtedy możliwe jest zapisywanie swoich projektów syntezy. Możliwe jest również logowanie się do Reaxys kontami z innych baz firmy Elsevier: Science Direct czy Scopus.

Instrukcja wideo na temat wyszukiwania w Retrosynthesis.

Pomoc na temat wyszukiwania w Reaxys

Tutoriale

Baza statystyczna Statista - dostęp testowy 2022 r.

włącz .

Statista

Zapraszamy do testowania bazy z danymi statystycznymi Statista.
Statista to jedna z największych na świecie platform statystyk i danych rynkowych, popularna, ponieważ dobrze pasuje do dzisiejszego sposobu pracy. Zawiera wyszukiwarkę, która dociera tylko do informacji z zaufanych źródeł, a jej skala i wygląd może być w wielu przypadkach dostosowana i wdrożona do własnego stylu pracy za pomocą kilku kliknięć. Wszystkie treści są wyświetlane w sposób kompleksowy, a platforma pozwala na intuicyjną nawigację, aby skupić się na badaniach. Statista umożliwia dostęp do ponad 1,5 miliona statystyk, prognoz, dokumentacji, raportów i infografik oraz naszej własnej ankiety na 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł.

Nagranie ze szkoleniem online.

Ulotka

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker