Publikacje w ewaluacji 2021


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2021 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Multiwyszukiwarka 

Szkolenia biblioteczne on-line dla studentów I roku

włącz .

obrazek ikona arwkaOddział BG SUM w Katowicach-Ligocie zaprasza wszystkich studentów I roku na szkolenia biblioteczne on-line, które odbędą się za pośrednictwem platformy MS Teams.
W czasie szkolenia:

  • opowiemy o zasadach korzystania z czytelni, wypożyczalni oraz pokoi cichej nauki,
  • nauczymy korzystać z bibliotecznego katalogu oraz z usługi „zdalnego dostępu do zbiorów”,
  • pokażemy jak korzystać z naszych zbiorów on-line,
  • chętni studenci będą mogli zapisać się do Biblioteki oraz zarezerwować pierwsze książki.

Terminy:
24 września 2020 r.: godz. 10.00 – 11.00 brak miejsc
25 września 2020 r.: godz. 10.00 – 11.00 brak miejsc
24 września 2020 r.: godz. 12.00 – 13.00 brak miejsc
25 września 2020 r.: godz. 08.00 – 09.00 brak miejsc
25 września 2020 r.: godz. 12.00 – 13.00 brak miejsc

 

Funkcjonowanie Biblioteki SUM od 01.10.2020 r.

włącz .

ksiazki dwie

Informujemy, że od 21 września 2020 r. poprzez system biblioteczny będzie można zamawiać do wypożyczenia książki. Powyższe będzie możliwe po zalogowaniu się na stronę systemu

Jednocześnie od 1 października br. zostaną wprowadzone nowe zasady korzystania z wypożyczalni oraz czytelni Biblioteki SUM w Katowicach oraz jej Oddziałach. Zasady zapewniające bezpieczeństwo jej Użytkownikom, zostaną opublikowane wkrótce na stronie internetowej: biblioteka.sum.edu.pl 

Dodatkowo informujemy, że terminy zwrotu wypożyczonych przez czytelników książek zostają przedłużone do 30 października br.

Obecnie zachęcamy nowych Czytelników do zapisywania się do Biblioteki przez formularz elektroniczny. Jednocześnie zachęcamy do zwrotów książek przez trezor, znajdujący się przy Oddziale w Katowicach-Ligocie, a w przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Prosimy o obserwowanie komunikatów na stronie www.biblioteka.sum.edu.pl a także na profilu FB Biblioteki SUM w Katowicach.

Biblioteka SUM otwiera PPM - Polską Platformę Medyczną

włącz .

PPM plakat nowy

Polska Platforma Medyczna - projekt uznany za najlepszy w drugiej edycji konkursu Polska Cyfrowa, realizowany przez siedem uniwersytetów medycznych: uczelnię z Wrocławia —lider projektu, Gdańska, Białegostoku, Katowic, Lublina, Szczecina i Warszawy oraz Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Platforma PPM to kompleksowy portal do zarządzania potencjałem badawczym uczelni oraz promocji osiągnięć naukowych Partnerów projektu w zakresie medycyny, farmacji, stomatologii, zdrowia publicznego, bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii i ochrony zdrowia.

Integralną częścią PPM jest lokalna platforma PPM SUM i Repozytorium SUM, umożliwiające archiwizację i udostępnianie w modelu otwartym pełnych tekstów m.in.: artykułów, monografii, rozdziałów, doktoratów i innych dokumentów.
Zasoby platformy będą sukcesywnie wzbogacane. Aktualnie na platformie prezentowane są publikacje z lat 2013 - 2020 oraz aparatura i laboratoria, których wykaz oparty jest na danych z systemu POL-on.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współtworzenia platformy poprzez przysyłanie informacji, danych lub uwag na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PPM partnerzy

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker