TOE w Bibliotece SUM. 1-5 marca 2021 r.
Tydzień Otwartej Edukacji (TOE) po raz pierwszy został zorganizowany w marcu 2012 roku z inicjatywy Open Education Consortium. Idea TOE jest bardzo podobna do założeń Tygodnia Open Access – instytucje edukacji i nauki na całym świecie zajmujące się udostępnianiem swoich zasobów oraz otwartymi projektami organizują wydarzenia promujące i podnoszące świadomość na temat otwartej edukacji.
O wydarzeniach w Polsce informuje Koalicja Otwartej Edukacji, a międzynarodowo strona Open Education Week.
Co my, Bibliotekarze SUM, robimy w zakresie otwartej edukacji? Wszystko, co jest możliwe - każdego dnia. Podnosimy świadomość, edukujemy, informujemy. Pozyskujemy, gromadzimy, opracowujemy, prezentujemy źródła, weryfikujemy, pomagamy zrozumieć naukę i wpływamy na jej jakość. Współpracujemy i wymieniamy się doświadczeniami. Bibliotekarze są doradcami oraz przewodnikami po źródłach i zasobach, w coraz większym stopniu otwartych.
Wiosenne webinaria Elsevier w języku polskim
Zachęcamy do wzięcia udziału w wiosennej edycji szkoleń przygotowanych przez Elsevier. | ![]() |
Planowane jest przeprowadzenie 8 webinariów, z których każdy poświęcony będzie innemu zagadnieniu. Pełna informacja o terminach i programie szkoleń oraz linki do rejestracji dostępne są na stronie ICM Uniwersytetu Warszawskiego. |
![]() |
Nowe tytuły w IBUK-u! Luty 2021 r.
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi tytułami zakupionym w ramach platformy polskich książek elektronicznych IBUK-Libra.
- Psychiatria dzieci i młodzieży. Irena Namysłowska. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2012.
- Andrologia. Jolanta Słowikowska-Hilczer. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2020.
Do wszystkich książek dostępnych na platformie Ibuk można również dotrzeć z katalogu bibliotecznego Primo. Po wyszukaniu ksiażki, w rezultatach znajdą się zarówno książki drukowane, jak i elektroniczne, jeżeli są dostępne.
Dostęp do książek w serwisie Ibuk możliwy jest również na komputerze poza siecią Uczelni przez usługę serwer Proxy.