Tydzień Bibliotek w Bibliotece SUM 13-17 maja 2024 r.

Zapraszamy do zwiedzania wystaw eksponowanych w budynku Biblioteki Głównej SUM, Warszawska 14, Katowice.

Wystawa miniaturowych książek: Małe jest piękne
Prezentuje książki miniaturowe (poniżej 10 cm) z prywatnego zbioru bibliotekarki Natalii Garasińskiej. Kolekcja ma różnorodną tematykę od frywolnych fraszek, po teksty religijne i obejmuje zarówno publikowane pozycje, jak i książki stworzone przez właścicielkę.

Autorka: Natalia Garasińska
Format wystawy: książki prezentowane w gablocie.
Lokalizacja: Biblioteka Główna SUM, I piętro, czytelnia

Wehikuł czasu – atlasy anatomiczne wczoraj i dziś
Prezentuje ilustracje z różnych atlasów anatomicznych, począwszy od wydrukowanych w 1963 r. aż po współczesne wydawnictwa. Wystawa obrazuje ewolucję technik i narzędzi używanych do tworzenia atlasów anatomicznych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Autorka: Joanna Sowa
Format wystawy: grafiki prezentowane w gablocie.
Lokalizacja: Biblioteka Główna SUM, I piętro, czytelnia

Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów – historia ilustracji medycznej
Poświęcona historii związku sztuki ilustracji z medycyną niemal od samych jej początków. Wystawa pokazuje jak ilustracja medyczna na przestrzeni wieków pełniła kluczową rolę w przekazywaniu skomplikowanej wiedzy na temat anatomii, patologii oraz procesów chorobowych.

Autorki: Aleksandra Guziałek, Justyna Kopiec, Justyna Seiffert
Format wystawy: 10 plansz tekstowo-graficznych.
Lokalizacja: Biblioteka Główna SUM, parter, hol.

Zapraszamy również codziennie na warsztaty:

12.00-14.00
Warsztaty Atlasy anatomiczne online
Warsztaty obejmują prezentację trzech wirtualnych atlasów: Neurosurgical Atlas (techniki chirurgiczne z zakresu neurochirurgii, filmy, grafika i obrazowanie 3D mózgu), Visible Body (modele 3D, obrazy diagnostyczne, animacje i interaktywne symulacje procesów biologicznych człowieka) oraz Complete Anatomy (obrazy, filmy i animacje 3D).
nie obowiązują zapisy
Lokalizacja: