Wyszukuj zasoby Biblioteki ŚUM bezpośrednio w Google Scholar!

Chcesz szybko znaleźć pełne teksty artykułów, książek i publikacji naukowych dostępnych w naszej bibliotece?

Skorzystaj z Google Scholar z dostępem do zasobów Biblioteki ŚUM! Dzięki tej funkcji zyskasz szybki dostęp do licencjonowanych materiałów.

Jak to zrobić?

• Nie musisz robić nic. Google Scholar rozpozna Twoją afiliację.
  • Szukając artykułów, zobaczysz linki do pełnych tekstów dostępnych w naszych bazach danych!
  • Wejdź na Google Scholar;
  • Ustawieniach przeglądarki wybierz Linki biblioteczne;
  • Wpisz w okienko wyszukiwania naszą bibliotekę czyli Biblioteka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
  • Zaznacz pole wyboru przy nazwie Biblioteki i kliknij Zapisz;
  • Teraz, szukając artykułów, zobaczysz linki do pełnych tekstów dostępnych w naszych bazach danych!
  • Pamiętaj! Link w Google Scholar jest jedynie informacją o dostępności zasobów. Pełny tekst artykułu, książki lub publikacji zobaczysz po zalogowaniu do sieci Uczelni.

Zobacz przykład poniżej

Przykład wyszukiwania terminu "liver transplantation" w wyszukiwarce Google Scholar z oznaczonymi linkami do pełnych tekstów dostępnych w Bibliotece ŚUM