Spotkanie integracyjne bibliotekarzy akademickich z Katowic i okolic

W dniu 20 września 2024 r. odbyło się spotkanie integracyjne bibliotekarzy akademickich z Katowic i okolic, które miało miejsce w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli bibliotek z różnych uczelni, dając okazję do wymiany doświadczeń oraz budowania współpracy między instytucjami.

W trakcie spotkania bibliotekarze zwiedzili nowoczesne Centrum Symulacji, które wzbudziło ogromne zainteresowanie uczestników. Dzięki temu bibliotekarze mieli szansę poznać nowoczesne technologie wspierające edukację medyczną.

Kolejnym punktem programu były warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy tworzyli kolaże na tematy związane z bibliotekami akademickimi. Powstałe prace odzwierciedlały szeroki wachlarz pomysłów i wizji dotyczących codzienności pracy bibliotekarzy akademickich, przyszłości i teraźniejszości bibliotek oraz ich roli w środowisku akademickim. Twórcza atmosfera sprzyjała zarówno nawiązywaniu nowych kontaktów, jak i integracji zespołów bibliotekarskich.

Spotkanie zakończyło się prezentacją powstałych kolaży i wymianą refleksji, z nadzieją na kontynuację tego typu inicjatyw, które będą sprzyjały zacieśnianiu współpracy między bibliotekami akademickimi w regionie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i kreatywność!

W spotkaniu wzięli udział bibliotekarze z następujących instytucji:

• CINIBA Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka
  • Biblioteka Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego