Noc Bibliotek (11.10.2024 r. piątek)

Serdecznie zapraszamy na obchody X Jubileuszowej Nocy Bibliotek, która odbędzie się w piątek 11 października.

Oddział Biblioteki ŚUM w Katowicach-Ligocie (Katowice, ul. Medyków 18) w godzinach 17:00-22:00:

• PLANSUMKI – możliwość zagrania w gry planszowe w czytelni;
  • gra „Diagnoza” – zakręć kołem fortuny i wylosuj chorobę do zdiagnozowania;
  • gogle VR – możliwość skorzystania z technologii symulatora VR;
  • dla osób odwiedzających nas po raz pierwszy – oprowadzanie po oddziale, pomoc w zapisie do biblioteki i poruszaniu się po katalogu bibliotecznym.

Oddział Biblioteki ŚUM w Zabrzu-Rokitnicy (Zabrze-Rokitnica, ul. Jordana 19) w godzinach 17:00-22:00:

• oprowadzanie, omówienie działalności oraz możliwość wypożyczenia książek;
  • wystawa modeli anatomicznych;
  • warsztaty tworzenia biżuterii „medycznej” oraz zakładek do książek;
  • gry planszowe m.in. „Czarne historie”, „Wiem lepiej” czy „Lekarze”;
  • możliwość wejścia w świat wirtualnej rzeczywistości, dzięki symulatorom VR (w godzinach 20:00-22:00).

Oddział Biblioteki ŚUM w Sosnowcu (Sosnowiec, ul. Ostrogórska 30) w godzinach 17:00-22:00:

• oprowadzanie, omówienie działalności;
  • zajęcia z tworzenia kwietników ze sznurka;
  • prezentacja i rozgrywki gier planszowych o tematyce medycznej i nie tylko. Posiadamy bogatą ofertę gier o różnym stopniu trudności. Przyjdź sam lub ze znajomymi i baw się dobrze!