Wyszukiwarki czasopism dla publikujących

włącz .

Zmiana rozmiaru tekstu:

Prezentowany zestaw narzędzi został opracowany z myślą o autorach, którzy właśnie ukończyli pracę nad swoim artykułem i z myślą o jego publikacji szukają odpowiedniego czasopisma (możliwie wysoko punktowanego, tematycznie zgodne z nowo powstałym tekstem). Narzędzia te są darmowe i wiarygodne.
Aby uzyskać najpełniejszy wynik (najwięcej tytułów pasujących do zapytania) w każdej z poniższych wyszukiwarek należy wpisać tytuł nowego artykułu oraz tekst abstraktu. Link do instrukcji obsługi każdego ze scharakteryzowanych niżej narzędzi został umieszczony na końcu opisu.
Informacje o punktacji czasopism (IF oraz ministerialne) można znaleźć na podstronie Biblioteki SUM lub za pomocą wyszukiwarki czasopism punktowanych.

Master Journal List – wyszukiwarka czasopism indeksowanych w bazie Web of Science Core Collection. Korzystanie z Master Journal List jest możliwe jedynie po założeniu bezpłatnego konta. Wskazówki dotyczące pracy z narzędziem.

JournalGuide – charakteryzuje się najszerszym pośród wymienionych narzędzi zakresem wyszukiwania. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania FAQ.

JournalFinder – wyszukiwarka czasopism opublikowanych przez wydawnictwo Elsevier. Znajdziemy tutaj tytuły, wskaźniki bibliometryczne (CiteScore, Impact Factor), informacje na temat średniego czasu oczekiwania na akceptację publikacji, odsetek odrzuceń. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania FAQ.

Springer Journal Suggester – narzędzie gromadzi informacje dotyczące czasopism wydawnictwa Springer: tytuły, wskaźnik Impact Factor, model publikacyjnym (Open Access, subskrypcyjny), średni czas oczekiwania na decyzję, odsetek odrzuceń. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania FAQ.

Wiley Journal Finder – wyszukiwarka pozwala szybko dotrzeć do najistotniejszych informacji dotyczących czasopism publikowanych przez wydawnictwo Wiley. Oprócz tytułów czasopism użytkownik może zapoznać się z wartością wskaźnika IF każdego znalezionego tytułu, modelem udostępniania pisma. Instrukcja obsługi znajduje się na stronie głównej.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania FAQ

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker