Dział Repozytorium i Promocji Otwartej Nauki

włącz .

Zmiana rozmiaru tekstu:

Biblioteka Główna
ul.Warszawska 14
40-006 Katowice

Dział Repozytorium i Promocji Otwartej Nauki:

 1. ściśle współpracuje z Koordynatorem SUM ds. otwartego dostępu do publikacji naukowych i wyników badań,
 2. sprawuje nadzór merytoryczny nad metadanymi wprowadzanymi do Repozytorium SUM i platformy lokalnej Polskiej Platformy Medycznej,
 3. lokalizuje i pozyskuje do digitalizacji i umieszczenia w Repozytorium SUM obiekty i zbiory,
 4. kwalifikuje, zaleca do digitalizacji, opracowuje merytorycznie zasoby Biblioteki SUM oraz zamieszcza je w Repozytorium SUM i Śląskiej Bibliotece Cyfrowej,
 5. prowadzi statystyki Repozytorium SUM i platformy lokalnej Polskiej Platformy Medycznej,
 6. organizuje szkolenia z zakresu Otwartej Nauki,
 7. przygotowuje materiały promujące Otwartą Naukę.
 8. dokumentuje na bieżąco funkcjonowanie i dokonania Uczelni poprzez:
  1. opracowywanie i uaktualnianie biogramów profesorów i doktorów habilitowanych w bazie Profesorowie i doktorzy habilitowani aktualnie zatrudnieni w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach,
  2. prezentowanie wykazu sylwetek doktorów honoris causa: pracowników SUM wyróżnionych doktoratami h.c. innych uczelni w bazie Doktoraty honoris causa dla naukowców z SUM oraz uczonych, którym SUM przyznał doktorat h.c. w bazie Doktorzy honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
  3. prowadzenie kalendarium uczelni od jej powstania w 1948 r.,
  4. pozyskiwanie, redagowanie i zamieszczanie wspomnień byłych pracowników naukowych i studentów ŚAM/SUM,
  5. opracowanie i opublikowanie 18 zeszytów monograficznych poświęconych uczelni i dziejom medycyny w regionie,
  6. opublikowanie katalogów rozpraw doktorskich i habilitacyjnych wykonanych w ŚAM/SUM w l. 1948–1998, Tom I – doktoraty, Tom II – habilitacje,

Zespół repozytorium w składzie:
mgr Krzysztof Gościniak
kierownik Działu
 I piętro, pokój 2.6
(Sekretariat Biblioteki)
tel. 32 208 36 33
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr Agata Adamczyk, mgr Monika Frohs, Mgr Artur Żołądź
I piętro, pokój 2.2
tel. 32 208 36 75

 Zadania działu wspiera Zespół ds. Otwartej Nauki w składzie:

Marzena Góra – gromadzenie licencji Creative Commons doktoratów Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 32 208-35-37;
kom. 510460151
Marek Halkiewicz – ORCID i dane bibliometryczne Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 32 208-35-66
Wiesława Mika – gromadzenie i deponowanie w Repozytorium SUM doktoratów i rozdziałów z monografii Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 32 208-35-10
Daria Mermel - gromadzenie artykułów na otwartych licencjach Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 32 208-36-22
Tomasz Wilgos – udzielanie informacji o otwartych licencjach
oraz deponowanie artykułów w Repozytorium SUM
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
tel. 32 208-14-52
Monika Matysik - udzielanie informacji o otwartych licencjach oraz deponowanie artykułów Repozytorium SUM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 32 208-51-16
Anna Pieczul - deponowanie artykułów w Repozytorium SUM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 32 208-84-89
Danuta Wróbel - deponowanie artykułów w Repozytorium SUM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 32 208-84-89

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker