Open Access Week 2019: warsztaty "Otwarte dane badawcze i programy publikowania otwartego"

2019 Open Access WeekW ramach Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki, który odbywa się od 21 do 27 października 2019 r., mamy przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie pt. „Otwarte dane badawcze i programy publikowania otwartego – kolejny krok do powszechnego dostępu do wiedzy”.

Warsztaty są przeznaczone dla pracowników i doktorantów SUM. Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy naukowców w zakresie zarządzania danymi badawczymi i ich otwierania oraz zaprezentowanie programów pozwalających na bezpłatną publikację artykułów w czasopismach naukowych na zasadach Open Access.

W ramach warsztatów zostaną omówione m.in. zagadnienia dotyczące przygotowania planu zarządzania danymi (Data Management Plan), deponowania danych w repozytoriach danych badawczych, określenia zasad swobodnego wykorzystywania danych oraz publikowania artykułów w ramach licencji wydawnictw wspierających Open Access.

Wstęp otwarty, bez konieczności rejestracji.

Terminy i miejsce szkoleń:

1. Środa, 23 października 2019 r., godz. 17.00 – 18.00
Biblioteka Główna w Katowicach, ul. Warszawska 14. Pracownia komputerowa.
UWAGA: dostępny parking przy budynku Biblioteki, wjazd od ulicy Szkolnej.

2. Czwartek, 24 października 2019 r., godz. 17.00 – 18.00
Biblioteka w Zabrzu-Rokitnicy, ul. Jordana 19, Pracownia komputerowa.

Pytania i odpowiedzi:
Krzysztof Gościniak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 275 51 16

Punkt konsultacyjny ORCID