Open Access Week 2019: warsztaty "Otwarte dane badawcze i programy publikowania otwartego"

włącz .

Zmiana rozmiaru tekstu:

2019 Open Access WeekW ramach Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki, który odbywa się od 21 do 27 października 2019 r., mamy przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie pt. „Otwarte dane badawcze i programy publikowania otwartego – kolejny krok do powszechnego dostępu do wiedzy”.

Warsztaty są przeznaczone dla pracowników i doktorantów SUM. Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy naukowców w zakresie zarządzania danymi badawczymi i ich otwierania oraz zaprezentowanie programów pozwalających na bezpłatną publikację artykułów w czasopismach naukowych na zasadach Open Access.

W ramach warsztatów zostaną omówione m.in. zagadnienia dotyczące przygotowania planu zarządzania danymi (Data Management Plan), deponowania danych w repozytoriach danych badawczych, określenia zasad swobodnego wykorzystywania danych oraz publikowania artykułów w ramach licencji wydawnictw wspierających Open Access.

Wstęp otwarty, bez konieczności rejestracji.

Terminy i miejsce szkoleń:

1. Środa, 23 października 2019 r., godz. 17.00 – 18.00
Biblioteka Główna w Katowicach, ul. Warszawska 14. Pracownia komputerowa.
UWAGA: dostępny parking przy budynku Biblioteki, wjazd od ulicy Szkolnej.

2. Czwartek, 24 października 2019 r., godz. 17.00 – 18.00
Biblioteka w Zabrzu-Rokitnicy, ul. Jordana 19, Pracownia komputerowa.

Pytania i odpowiedzi:
Krzysztof Gościniak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 275 51 16
Tomasz Wilgos, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.32 208 35 62

Punkt konsultacyjny ORCID

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker