Uwaga! Zmiany organizacyjne w bibliotece w Zabrzu

lampka ozdoba

Uprzejmie informujemy o planowanych zmianach organizacyjnych w działaniu naszych placówek w Zabrzu.
Od października br. Czytelnia w Zabrzu-Rokitnicy (ul. Jordana 19) przejmie obowiązki głównej biblioteki dla ośrodka zabrzańskiego. Zbiory Oddziału BG w Zabrzu (Pl. Traugutta) zostaną przeniesione do Czytelni w Zabrzu-Rokitnicy, gdzie będzie można je wypożyczać.

W związku z powyższym od 10 czerwca br. nastąpią zmiany w działaniu obu placówek.

• zablokowana zastanie możliwość zamawiania książek w Oddziale BG w Zabrzu;
  • książki wypożyczone w Oddziale BG w Zabrzu będzie można zwracać w Czytelni w Zabrzu-Rokitnicy do końca czerwca, a od lipca do końca września w Bibliotece Głównej w Katowicach;
  • wszystkie książki, których termin zwrotu upłynąć miał od 1 lipca do 30 września zostaną automatycznie przedłużone do 7 października br.

W okresie wakacyjnym tj. lipiec-wrzesień zarówno Oddział BG w Zabrzu, jak i Czytelnia w Zabrzu-Rokitnicy, będą nieczynne!