Szkolenie SciVal - 16 października 2018 r.

Zmiana rozmiaru tekstu:

SciVal

Zachęcamy do udziału w szkoleniu dedykowanemu narzędziu SciVal.
Szkolenie będzie prowadzone przez przedstawicieli firmy Elsevier:
Petera Porosza, konsultanta z Elsevier Reseach Intelligence
oraz Dawida Surmika, szkoleniowca Elsevier

Data szkolenia: 16 paździenika 2018
Godzina: 10:00-13:00.
Miejsce: Sala Senatu, Rektorat SUM w Katowicach, ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice
Rejestracja: mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SciVal to narzędzie firmy Elsevier działające na platformie Scopus prowadzonej przez firmę Elsevier, największej bazie bibliograficznej abstraktów i cytowań z recenzowanych publikacji: czasopism, książek naukowych i materiałów pokonferencyjnych.
SciVal służy do przeprowadzania analiz, porównań i wizualizacji osiągnięć naukowych.
Nowe zasady oceny punktacji publikacji naukowych, które będą stosowane podczas najbliższej ewaluacji jakości działalności naukowej oznaczają radykalnie odmienne podejście w stosunku do dotychczasowego systemu, z mocnym naciskiem na publikowanie w renomowanych czasopismach w danych dyscyplinach.
Projekt Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie sporządzania wykazów wydawnictw monografii naukowych oraz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz Projekt Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej wskazują, że obliczanie wpływu czasopisma na rozwój dyscypliny naukowej będzie dokonywane z uwzględnieniem klasyfikacji kategorii tematycznych czasopism ASJC (All Science Journal Classification) wykorzystywanej w bazie Scopus.

Plan szkolenia:
1. Podstawowe informacje o osiągnięciach naukowych w bazie SciVal - omówienie zasobów narzędzia SciVal i wskaźników bibliometrycznych wykorzystywanych do oceny dorobku naukowego.
2. Zwiększenie widoczności - porządkowanie profilu autora i instytucji (moduł Overview).
3. Prezentacja doskonałości badawczej - szukanie czynników różnicujących (moduł Overview/Topics), analiza porównawcza z podobnymi instytucjami z wykorzystaniem odpowiednich wskaźników ilościowych (moduł Benchmarking).
4. Znajdowanie współpracowników - przedstawienie już istniejącej współpracy, znalezienie nowych możliwości (moduł Collaboration).
5. Zrozumienie obszarów badawczych - szczegółowe omówienie tematów i obszarów badawczych (moduł Research Areas).
6. Dzielenie się wiedzą w organizacji - tworzenie i udostępnianie raportów.
7. Podsumowanie szkolenia.

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker