Publikacje w ewaluacji 2022


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2022 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Rejestracja badań w ClinicalTrials.gov

włącz .

Zmiana rozmiaru tekstu:

Uprzejmie informujemy, iż w skutek obowiązku wynikającego z Section 801 of the Food and Drug Administration Amendments Act, zagraniczne wydawnictwa, w szczególności te, które posiadają siedzibę w Stanach Zjednoczonych, wymagają od sponsora lub głównego badacza rejestracji badań klinicznych, rozumianych zgodnie z definicją * Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) w rejestrach publicznych, zatwierdzonych i akceptowanych przez WHO lub Międzynarodowy Komitet Wydawców Czasopism Medycznych (ICMJE), w celu wymiany informacji i współpracy w zakresie ustalenia najlepszej praktyki klinicznej w ramach sieci rejestrów „The WHO Registry Network”.
Akceptowalne rejestry to:
www.anzctr.org.au
www.clinicaltrials.gov
www.ISRCTN.org
www.umin.ac.jp/ctr/index/htm
www.trialregister.nl
https://eudract.ema.europa.eu

Zgodnie z zaleceniami podmiotów tworzących ww. rejestry, dotyczącymi tworzenia jednego konta dla rejestracji badań prowadzonych w danym ośrodku badawczym, dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach utworzono konto Protocol Registration and Results System (PRS) w Clinical Trials Registry.
W celu założenia konta dostępowego w systemie umożliwiającego rejestrację badań, uprzejmie prosimy badaczy o bezpośredni kontakt z pracownikiem Centrum Informatyki i Informatyzacji SUM – Panem mgr Grzegorzem Wszelakim na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., który umożliwi Państwu dostęp do ww. konta. Informuję jednocześnie, że realizowane będą wyłącznie zgłoszenia przesyłane z adresów email w domenie @sum.edu.pl.


*”Badanie kliniczne to jakiekolwiek badanie prospektywne, w którym włącza się człowieka lub grupę ludzi do jednego lub większej liczby „interwencji” związanych ze zdrowiem w celu oceny wpływu na ich zdrowie […] Interwencje obejmują, ale nie są ograniczone do leków, komórek i innych produktów biologicznych, zabiegów chirurgicznych, procedur radiologicznych, urządzeń, zabiegów behawioralnych, zastosowania zmiany procedur w opiece medycznej, profilaktyki zdrowotnej, itp.”

[Przesłano przez: Klaudia Libront, Dział ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej]

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker