Baza - USMLE Easy
Uwaga! Korzystanie z bazy możliwe po uprzednim założeniu indywidualnego konta - patrz Jak korzystać z bazy?
Baza USML Easy na platformie McGraw-Hill zawiera blisko 8500 pytań testowych w formacie USMLE i ponad 1600 pytań z medycyny ogólnej, co razem stanowi ponad 8500 pytań egzaminacyjnych, aktualizowanych raz w miesiącu:
• STEP 1: ponad 5000 pytań formatu USMLE i 1400 pytań z medycyny ogólnej;
• STEP 2 CK: ponad 4000 pytań formatu USMLE i 100 pytań z medycyny ogólnej;
• STEP 3: ponad 800 pytań formatu USMLE i 160 pytań z medycyny ogólnej.
Wszystkie pytania pochodzą z najbardziej znanych tytułów wydawcy McGraw-Hill, tj. seria Lange Q&A (Questions & Answers).
Baza pozwala na utworzenie dwóch rodzajów kont użytkowników: studenta i instruktora (dla nauczycieli akademickich).
Konto studenta umożliwia zapisywanie wyników testów, zachowanie pytań, z którymi student ma największe problemy oraz udostępnia raporty statystyk poprawnych lub/i błędnych odpowiedzi. Dodatkowo po wykonaniu testu, przy każdej błędnej odpowiedzi platforma podpowiada dodatkowe źródła – linki do wybranych artykułów oraz pełnych tekstów, animacje i wykłady zawarte w bazie AccesMedicine.
Instruktor ma dostęp zarówno do pytań testowych, które widzą studenci, jak również do osobnego banku pytań, dostępnego tylko z poziomu instruktora; baza umożliwia tworzenie egzaminów, udostępnianie ich studentom oraz monitorowanie ich postępów/wyników tych egzaminów.
Uwaga! Nowe funkcjonalności bazy do 1 stycznia 2015 r.
Jak korzystać z bazy?
1. Załóż indywidualne konto studenta https://www.usmle-easy.com/institution lub konto instruktora, kontaktując się z Biblioteką SUM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
2. Zaloguj się na stronie https://www.usmle-easy.com/ls/login
Poradniki:
Dla studentów: USMLE Easy User Guide (Student)
Dla instruktorów (od strony 25): USMLE Easy user Guide (Instructor)
Serwis dostępny jest w ramach komputerowej sieci Uczelni, przez usługę zdalna praca (dla pracowników naukowych) oraz przez serwer proxy (dla studentów).