Publikacje w ewaluacji 2022


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2022 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Programy publikowania otwartego

włącz .

Zmiana rozmiaru tekstu:

Open Access = Otwarta nauka = Otwarty dostęp oznacza możliwość zapoznania się z treściami naukowymi bez opłat za dostęp do nich.
Wydawnictwa koszty publikacji w modelu Open Access przenoszą w większości przypadków na autorów w postaci article processing charge (APC). Opłaty te mogą być pokrywane z tzw. programów publikowania otwartego o charakterze narodowym lub instytucjonalnym.


Programy dostępne dla pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Pracownicy chcący skorzystać z możliwości dofinansowania publikacji w modelu Open Access proszeni są o zapoznanie się z poniższymi zasadami stosownie do wydawcy czasopisma, w którym chcą opublikować.  

Uwaga! W kontaktach z wydawnictwami w celu poprawnej weryfikacji prosimy o posługiwanie się adresami służbowymi w domenie @sum.edu.pl

Informacje dotyczące możliwości korzystania z programów znajdują się na stronie koordynatora programów Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW):

 • Program publikowania otwartego Springer 2019-2021
  Kontakt: Monika Pająk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.); Justyna Seiffert (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Program publikowania otwartego Elsevier 2019-2021
  Kontakt: Marcin Grzelec (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Program międzynarodowy Scoap3
 • Program publikowania otwartego w ramach licencji konsorcyjnej ACS 2020-2022 - czasopisma wydawnictwa American Chemical Society
 • Program publikowania otwartego w ramach licencji konsorcyjnej CUP - czasopisma wydawnictwa Cambridge University Press
 • Program publikowania otwartego w ramach licencji konsorcyjnej LWW - czasopisma wydawnictwa Lippincott Williams and Wilkins
 • Program publikowania otwartego w ramach licencji konsorcyjnej OUP - czasopisma wydawnictwa Oxford University Press

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker