Zmiana rozmiaru tekstu:

s lekarz

Franciszek Kokot: Lekarz, Uczony, Nauczyciel

opracował zespół pod redakcją Jana Duławy

Katowice: ŚAM - Biblioteka Główna, 1999, 175 s., il.
Prace CDDMiF nr 3

 Pełny tekst publikacji dostępny w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej 

 

Pomysł opracowania publikacji poświęconej prof.zw.dr.hab.n.med. Franciszkowi Kokotowi, kierownikowi katowickiej Katedry i Kliniki Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii, powstał w związku z Jego 70 Urodzinami oraz 50-leciem pracy w Śląskiej Akademii Medycznej.

Obie rocznice stanowią okazję do składania gratulacji oraz wyrazów uznania i tych z pewnością będzie wiele, liczne jest bowiem grono osób, którym Profesor jest znany. Dla najbliższych zaś współpracowników, uczniów i wychowanków, podwójny jubileusz Profesora jest również szczególną, niepowtarzalną okazją do wyrażenia wielkiej wdzięczności nie tylko za Jego ogromny, codzienny wysiłek lekarza i nauczyciela, ale także za niezmierny entuzjazm i pasję do obranego przed pół wiekiem zawodu.

Formą serdecznego podziękowania jest niniejsze opracowanie, mające nie tylko uhonorować, ale także przybliżyć Osobę i dokonania Jubilata szerokiemu kręgowi Czytelników.

Powstanie publikacji nie byłoby możliwe bez życzliwości i aprobaty JM Rektora Śląskiej Akademii Medycznej, prof. zw. dr. hab. n. przyr. Tadeusza Wilczoka oraz bez zaangażowania Dyrektora Biblioteki Głównej ŚAM dr. n. hum. Jerzego Dyrdy, a przede wszystkim bez wielkiego wysiłku Zespołu Pracowników Działu Dokumentacji Naukowej i Wydawnictw Biblioteki Głównej naszej Uczelni. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i sfinalizowania wydawnictwa. Osobne słowa wdzięczności kieruję także do naszych Sponsorów - firm Jansen Cilag i Roche-Polska, które zapewniły nam środki na druk opracowania.

Jan Duława

 

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker