Oddziały Biblioteki SUM

1.  wypożyczają zbiory pracownikom, studentom oraz słuchaczom studiów doktoranckich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz pracownikom szpitali klinicznych SUM,
  2. wypożyczają zbiory bibliotekom i ośrodkom informacji naukowej w kraju i za granicą na zasadach wypożyczenia międzybibliotecznego,
  3. udostępniają gromadzone zbiory na miejscu w czytelni wszystkim zainteresowanym,
  4. prowadzą czytelnie komputerowe, w których można korzystać z baz danych, internetu i pakietu MS Office (m. in. Word i PowerPoint) oraz zbiorów multimedialnych,
  5. wykonują odbitki kserograficzne i wydruki z baz pełnotekstowych, skanują artykuły, sprowadzają materiały z innych bibliotek krajowych.

Oddział BG w Katowicach-Ligocie

ul. Medyków 18
40-752 Katowice-Ligota
Wypożyczalnia tel. 32 208 84 89
Czytelnia tel. 32 208 85 00

Biblioteka udostępnia zbiory z zakresu medycyny i nauk pokrewnych.

Oddział BG w Sosnowcu

ul. Ostrogórska 30
Wypożyczalnia tel. 32 364-14-50
Czytelnia tel. 32 364-14-52

Biblioteka udostępnia zbiory z zakresu farmacji stosowanej, botaniki farmaceutycznej, farmakognozji, zielarstwa, chemii analitycznej, organicznej i farmaceutycznej, chemii klinicznej, farmakologii, biochemii i biofizyki, mikrobiologii, biologii molekularnej, historii farmacji.

Oddział BG w Zabrzu

Pl. Traugutta 1
41-800 Zabrze
Wypożyczalnia tel. 32 370 52 60
Czytelnia tel. 32 370 52 59

Biblioteka udostępnia zbiory z zakresu nauk medycznych i pokrewnych, w szczególności stomatologii oraz historii medycyny.Ma charakter biblioteki składowej i gromadzi archiwalne egzemplarze czasopism prenumerowanych w bibliotekach SUM ? zbiory sięgają końca XIX w. Biblioteka świadczy usługi z zakresu informacji naukowej np. sporządzanie zestawień tematycznych. Pracownicy Oddziału prowadzą zajęcia dla studentów w zakresie posługiwania się katalogiem bibliotecznymi, bazami danych i e-czasopismami.

Czytelnia w Rokitnicy

ul.Jordana 19
41-808 Zabrze-Rokitnica
tel. 32 275 51 16 lub 32 275 51 83

Czytelnia udostępnia na miejscu podręczniki i skrypty dla studentów I i II roku medycyny i stomatologii, oraz literaturę fachową z zakresu medycyny i nauk pokrewnych.