E-książki

Spis wszystkich książek elektronicznych dostępny jest na liście A-Z.

Atlasy elektroniczne dostępne TUTAJ.

IBUK Libra

W ramach pakietu polskich książek elektronicznych na platformie IBUK Libra dostępne są następujące tytuły pdf

Instrukcja korzystania z platformy.
Filmiki instruktażowe - kanał IBUK Libra na YouTube.

UWAGA! Korzystanie z platformy IBUK Libra w domu odbywa się jedynie poprzez usługę proxy, nie poprzez kody PIN.

Na platformie stnieje możliwość sugerowania zakupu konkretnych tytułów, do których Biblioteka nie wykupiła dostępu.

Cambridge

Ponad 1500 książek medycznych wydawnictwa Cambridge University Press.

Serwis umożliwia łatwe poruszanie się po publikacji, zapisywanie wybranych fragmentów, zapisywanie zakładek w wybranych książkach, eksport opisów bibliograficznych.

Poradnik użytkownika

Elibrary

Dostępu do wybranych tytułów na platformie Elibrary. Platforma oferuje książki w języku polskim wydawnictwa Elsevier oraz Edra.
Pełny tekst ksiażki na stronie Elibrary widoczny jest po kliknięciu przycisku Czytaj online. Zgodnie z zapisami licencji użytkownicy mogą: "drukować (do 5% treści poszczególnego tytułu w ciągu 24h) i przechowywać wyłącznie dla własnych celów".

Publikacje na platformie MedicinesComplete

Clarke's Analysis of Drugs and Poisons
Dietary Supplements
Herbal Medicines
Martindale: The complete drug reference
Pharmaceutical Excipients
Stockley's Drug Interactions

Informacje o platformie i poszczególnych publikacjach.

Książki na platformie AccessMedicine

AccessMedicine jest interaktywną platformą pozwalającą przeglądać poszczególne tytuły książek, jak również przeszukiwać całość bazy w sposób zintegrowany.

Spis książek na platformie AccessMedicine dostępnych w ramach sieci SUM.

Informacja o bazie, instrukcja.

Książki w serwisie Science Direct

Książki dostępne w pełnym tekście - monografie, serie książkowe oraz podręczniki, obejmujące różne dziedziny wiedzy.

Książki wydawnictwa Springer

Springer kłódka

Bogata kolekcja książek elektronicznych wydawnictwa Springer.
Książki dostępne w pełnym tekście po odznaczeniu
Include Preview-Only content.

Książki wydawnictwa Wiley

Blisko 2500 książek elektronicznych dostępnych na serwerze wydawcy, wydanych w latach 2009 i 2015.

UWAGA! Dostępne są tylk książki oznaczone symbolem otwartej kłódki:
Wiley ksiki

Książki na platformie Ebook Central (dawniej ebrary)

Spis książek na platformie ebrary dostępnych w ramach sieci SUM.
Na platformie znajduje się także 61 książek w języku polskim.

Ebook Central to wybór książek z różnych gałęzi medycyny z możliwością wyszukiwania w pełnym tekście, zaznaczania fragmentów, nanoszenia komentarzy.

Przewodnik | Ulotka - jak zacząć | Pomoc | Krótkie filmy - You Tube

Elektroniczne podręczniki Wydawnictwa SUM

Wybrane skrypty w wersji elektronicznej dostępne są na komputerach w czytelni Biblioteki Głównej oraz jej Oddziałach.

Pozostałe elektroniczne książki Wydawnictwa SUM dostępne są na pojedynczych komputerach w każdej z bibliotek sieci.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących dostępu prosimy o kontakt z wybraną biblioteką. Udostępnione w ten sposób skrypty można tylko przeglądać bez możliwości kopiowania, drukowania i zapisywania.

Informacje o zakupie publikacji Wydawnictwa SUM na stronie Wydawnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.