Zdalny dostęp do zbiorów

włącz .

Zmiana rozmiaru tekstu:

Pracownicy SUM

Specjalne oprogramowanie (tzw. "zdalna praca") przygotowane przez Centrum Informatyki i Informatyzacji SUM, pozwala na korzystanie ze wszystkich dostępnych w sieci zbiorów bibliotecznych (baz danych i czasopism elektronicznych) spoza sieci akademickiej, np. z domu. Z usługi tej mogą korzystać tylko pracownicy będący na etacie SUM.

Oprogramowanie zdalnej pracy może być uruchomione także na urządzeniach mobilnych. Kontakt w sprawie konfiguracji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularz wymagany do zarejestrowania należy pobrać w serwisie rejestracyjnym. Wypełniony wniosek należy przesłać do Centrum Informatyki i Informatyzacji SUM, przy ul. Poniatowskiego w Katowicach (IVp.), tel. 32 2083554.

 

Studenci SUM, Doktoranci SUM

Zdalny dostęp do zasobów elektronicznych, na komputerach i urządzeniach moblinych, w ramach sieci SUM realizowany jest przez serwer PROXY.

Chcąc skorzystać z usługi należy:

1) znać swój login i hasło do Wirtualnej Uczelni (https://u10.sum.edu.pl). Loginem do Wirtualnej Uczelni jest numer albumu poprzedzony literą „s” w połączeniu z domeną @365.sum.edu.pl
Zatem dla studenta o numerze albumu 12345 login wygląda następująco: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dla doktorantów SUM loginy mają postać "d" następnie numer albumu w połączeniu z domeną @365.sum.edu.pl (np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

2) posiadać system operacyjny nowszy niż Windows XP, system MacOS lub Android lub posiadać urządzenie mobilne iPad/iPhone.

3) skonfigurować przeglądarkę internetową/system do pracy z serwerem Proxy SUM wg instrukcji:

Chrome   Internet Explorer   Firefox   Opera   macOS   android-logo  ios 
kliknij w ikonę przeglądarki (systemu) aby wyświetlić konfigurację

Po prawidłowej konfiguracji przeglądarki/systemu można już przeglądać zasoby elektronicznych baz medycznych. W trakcie otwierania strony internetowej, dostępnej z sieci Uniwersytetu, przeglądarka internetowa poprosi o podanie studenckiego adresu email i hasła (przeglądarka zapamięta te dane na okres 2 godzin. Wyłączenie przeglądarki spowoduje automatyczne wylogowanie).

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker