Zakup książek, czasopism i innych materiałów bibliotecznych

włącz .

Zmiana rozmiaru tekstu:

Biblioteka Główna SUM uprzejmie informuje, że podstawą do realizacji zamówień na zakup książek, czasopism i innych materiałów bibliotecznych są:

  1. Ustawa Prawo zamówień publicznych,
  2. Zarządzenie Rektora SUM Nr 41/2017 z dnia 24.03.2017 zmieniające Zarządzenie Nr 10/2009 z dnia 13.02.2009 z późn. zmianami.

Biblioteka prowadzi zakup centralny dla całego systemu biblioteczno-informacyjnego Uczelni. Podstawowym źródłem pozyskiwania materiałów bibliotecznych jest zakup i prenumerata, które pozwalają na planowe uzupełnianie księgozbioru. Zakupu dokonuje się na podstawie przeglądu nowości wydawniczych, ofert prenumeraty, oraz zgłoszeń czytelników składanych przy użyciu:

  1. formularza zgłoszeniowego,
  2. wiadomości przesłanej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (zakup książek),
  3. wiadomości przesłanej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (zakup czasopism),
  4. pisemnego zapotrzebowania wg przyjętego w Uczelni wzoru.

Zakup książek, czasopism, zasobów elektronicznych oraz norm, testów psychologicznych, materiałów na nośnikach typu CD, DVD itp. odbywa się w następujący sposób:

  1. Zamawiający składa propozycję zakupu przy użyciu jednej z powyższych dróg, określając dane bibliograficzne książki, czasopisma lub źródła elektronicznego oraz wskazując źródło finansowania zakupu (nie należy wyceniać wydawnictwa oraz określać dostawcy).
  2. Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Biblioteki Głównej SUM sprawdza, czy dana książka lub czasopismo jest już w zbiorach. Jeśli tak, informuje o tym zainteresowanego, który może odstąpić od realizacji zamówienia.
  3. Po uzyskaniu zgody Władz Uczelni na zakup, Biblioteka realizuje zamówienie zgodnie z przepisami dotyczącymi wydatkowania środków publicznych.
  4. Wszystkie zakupione książki, czasopisma i zbiory specjalne są wprowadzane do księgozbioru Biblioteki SUM, Książki i zbiory specjalne są wypożyczane przez system biblioteczny Aleph na podstawie karty bibliotecznej.

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker