Publikacje w ewaluacji 2021


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2021 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Multiwyszukiwarka 

Wyszukiwarka czasopism i wydawnictw punktowanych MNiSW – rekomendacja portalu bibliotekarzy EBIB

włącz .

Rekomendujemy korzystanie z serwisu Wyszukiwarka czasopism i wydawnictw punktowanych MNiSW. Serwis stworzyła Dorota Bazan z Biblioteki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Obok standardowej wyszukiwarki dostępne są listy według dziedzin i dyscyplin, stworzone przede wszystkim z myślą o nadchodzącej ewaluacji jednostek naukowych. W serwisie umieszczono również wykaz materiałów konferencyjnych oraz wydawnictw. Listy są zaktualizowane zgodnie z najnowszymi wykazami MNiSW, opublikowanymi 18 i 19 grudnia 2019 r.

Spotkanie koordynatorów projektu Polska Platforma Medyczna (PPM) – portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym.

włącz .

PPM styczen 2020

W związku z podpisaniem dnia 07.01.2020 r. przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, lidera projektu Polska Platforma Medyczna: portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym, umowy na jego realizację z Konsorcjum Sages sp. z o.o. i Politechniką Warszawską, w siedzibie Biblioteki Głównej SUM w Katowicach w dniach 14–15.01.2020 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami wykonawcy oraz koordynatorami projektu. Umowa przewiduje wdrożenie opracowanego w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej oprogramowania OMEGA-PSIR.

Uwaga! Publikowanie w modelu otwartym (OA) Elsevier

włącz .

Komunikat ze strony Wirtualnej Biblioteki Nauki:

Uprzejmie informujemy, że w ostatnich dniach pojawił się problem w programie publikowania otwartego Elsevier polegający na tym, że formularz Rights and Access wyświetla opcję publikowania otwartego na koszt autora zamiast w ramach programu A. Czekamy na wyjaśnienie problemu przez Elsevier. Przy pojawieniu się tego problemu, prosimy autorów o wstrzymanie się z finalizacją publikacji artykułów do czasu rozwiązania problemu przez Elsevier. Prosimy zwrócić szczególną uwagę przy wypełnianiu formularza, żeby omyłkowo nie wybrać opcji publikowania na koszt autora. Prawidłowa opcja powinna zawierać informację:

“As a corresponding author affiliated with a Polish institution I have opportunity to publish open access. I do not have to pay an Article Publishing Charge (APC). Upon validation, the agreement between Elsevier and the Polish national consortium will cover the APC according to the rules of the Open Access pilot program in Poland.”

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker