Publikacje w ewaluacji 2022


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2022 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Multiwyszukiwarka 

Szkolenia dla naukowców i publikujących

włącz .

Biblioteka SUM zaprasza do rejestracji na szkolenia z cyklu Naukowiec Doskonały – warsztaty z przepisami dla publikujących i chcących wiedzieć więcej.
Obowiązuje rejestracja (formularze rejestracyjne dostępne poniżej).
Można wziąć udział w dowolnej ilości szkoleń.

Szkolenie z wyszukiwania w bazach EBSCO, 10.03.2020

włącz .

ebsco logo color print

W imieniu firmy EBSCO zapraszamy na szkolenie z wyszukiwania informacji w bazach EBSCO. Poza wyszukiwaniem podstawowym i zaawansowanym w oparciu o prenumerowane zasoby (w tym MEDLINE Complete oraz Dentistry & Oral Sciences Source) uczestnicy dowiedzą się jak praktycznie korzystać z opartego na dowodach medycznych narzędzia DynaMed.

Spotkanie w Bibliotece SUM Kamczatka – kraina wulkanów

włącz .

 

Zapraszamy na spotkanie

Kamczatka – kraina wulkanów
Spotkanie z podróżnikami Pawłem Grają, 
Julią Lavrishchevą i Alexem Plakhotnym

Kamczatka203

W trakcie spotkania będzie można wysłuchać relacji z podróży grupy Polaków i Rosjan na półwysep Kamczatka, która odbyła się latem 2018 r. Relacja zostanie wzbogacona pokazem slajdów ze zdjęciami autorstwa Julii Lavrishchewej i Alexa Plakhotnego. Spotkanie zakończy rozmowa z podróżnikami – w formie pytań od publiczności.

Paweł Graja
Od kilku lat prowadzi Śląsko - Zagłębiowsko Szwendania Okoliczne pod egidą Katowice Miasto Ogrodów. Pokazuje mieszkańcom Śląska i Zagłębia piękno województwa śląskiego z mniej znanej strony. Podczas wędrówek promuje historię, przyrodę, przemysł, zdrowy styl życia. 
Paweł podróżuje nie tylko po regionie, ale również poza nim. W 2018 r. odbył podróż na odległą Kamczatkę.

(źródło fot. Alex Plakhotniy)

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker