Multiwyszukiwarka 

infografika 2018

Ponad 15000 publikacji w repozytorium CeON

CEON logo

Liczba publikacji w prowadzonym w ramach Platformy Otwartej Nauki Repozytorium CeON przekroczyła już 15 000. Wśród udostępnionych w serwisie prac znajduje się 11 027 artykułów naukowych, 2295 książek, 403 materiały konferencyjne, 55 doktoratów i 162 raporty. Z 9357 materiałów można korzystać na podstawie otwartych licencji. Repozytorium skierowane jest do wszystkich polskich badaczy wspierających otwarty system dystrybucji treści naukowych i zainteresowanych poprawą widoczności i łatwości wyszukiwania swoich prac. Nie ma przy tym znaczenia, czy ich uczelnie prowadzą własne instytucjonalne repozytoria, czy nie zaangażowały się jeszcze w budowę takich platform. Z możliwości tej skorzystało już 11 211 polskich i zagranicznych autorów. Dostęp do wszystkich dodanych materiałów jest otwarty i bezpłatny.

Ankieta dotycząca otwartych danych badawczych - dla naukowców i nie tylko

ankieta

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, realizując zalecenia MNiSW oraz KE w sprawie otwierania zasobów nauki, przyjął w 2018 roku wspólną Politykę Otwartości, której zapisy mówią o tym, iż wszyscy pracownicy naukowi będą dążyć do zapewnienia otwartego dostępu do prac naukowych oraz danych badawczych.
W tym celu Partnerzy Projektu współtworzą Polską Platformę Medyczną – portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym, który będzie gromadzić, udostępniać i promować Państwa dorobek naukowy na zasadach Open Access.

Prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety na temat danych badawczych wytwarzanych w toku Państwa pracy naukowej. Wyniki posłużą do poznania Państwa przekonań na temat otwierania dostępu do danych badawczych, zdiagnozowania ewentualnych trudności związanych z zarządzaniem danymi badawczymi oraz przygotowania odpowiedniego wsparcia dla Państwa po uruchomieniu Polskiej Platformy Medycznej.

Ankieta została przygotowana przez pracowników Biblioteki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker