Publikacje w ewaluacji 2022


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2022 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Multiwyszukiwarka 

Nowe tytuły w IBUK-u! Lipiec 2020 r.

włącz .

libra ibuk pl logo biel

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi tytułami zakupionym w ramach platformy polskich książek elektronicznych IBUK-Libra.

  1. Józefa Kozieleckiego życie z nauką splecione. Maryla Goszczyńska. Uniwersytet Warszawski, 2020. 978-83-235-4337-4. 
  2. Kardiologia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Maciej Lesiak, Ewa Straburzyńska Migaj. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2018. 978-83-200-5626-6. 
  3. KORONAWIRUS - COVID-19, MERS, SARS - epidemiologia, leczenie, profilaktyka. Krzysztof Krzystyniak. Medyk, 2020. 978-83-64045-94-3. 
  4. Toksykologia. TOM 1. Podstawy toksykologii ogólnej i toksykologia narządowa. Kamil Jurowski, Wojciech Piekoszewski. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2020.978-83-200-6073-7. 

Do wszystkich książek dostępnych na platformie Ibuk można również dotrzeć z katalogu bibliotecznego Primo. Po wyszukaniu ksiażki, w rezultatach znajdą się zarówno książki drukowane, jak i elektroniczne, jeżeli są dostępne.

Dostęp do książek w serwisie Ibuk możliwy jest również na komputerze poza siecią Uczelni przez usługę serwer Proxy.

Polityka Otwartego Dostępu w Narodowym Centrum Nauki

włącz .

NCN logo poziom

 

Uprzejmie informujemy o komunikacie, który ukazał się na stronie Narodowego Centrum Nauki dnia 3 czerwca br., dotyczącym wprowadzenia przez tę instytucję Polityki Otwartego Dostępu.

Dokument określa zasady publikowania w otwartym dostępie wyników badań (głównie dotyczy to artykułów w recenzowanych czasopismach, ale także np. recenzowanych materiałów konferencyjnych, czy też oryginalnych danych badawczych) będących efektem realizacji projektów badawczych finansowanych lub współfinansowanych ze środków publicznych na naukę.

Polityka OA zawiera informacje o ścieżkach publikacyjnych, spełniających kryteria zgodności z Planem S, o kwalifikowalności kosztów oraz pozostałe wytyczne dotyczące licencji i zachowania praw autorskich, jak również terminarz zmian obowiązywania niektórych zapisów.

Polityka Narodowego Centrum Nauki dotycząca otwartego dostepu do publikacji pdf

 

Webinarium: Plan Zarządzania Danymi w konkursach NCN

włącz .

Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium nt. Planów Zarządzania Danymi w konkursach organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki, które odbędzie się w dniu 2 czerwca 2020 r., w godzinach 9.30-14.00. Szkolenie poprowadzą pracownicy Centrum Kompetencji Otwartej Nauki Biblioteki Politechniki Gdańskiej.
Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. W dniu szkolenia należy skorzystać z poniższego linku oraz hasła:
https://webinarium.webinar.pg.edu.pl/__2300__szkolenie_z_planu_zarz_dzania_danymi?
hasło: SARU3MWF

Plan szkolenia:

9:30 Część I. Dr Anna Wałek/Robert Szczodruch: Otwarte Dane Badawcze i zarządzanie nimi, czyli geneza powstania projektu MOST DANYCH.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker