Nowości w PPM

Multiwyszukiwarka 

Nowe tytuły w IBUK-u! Luty 2022 r.

włącz .

libra ibuk pl logo biel

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi tytułami zakupionym w ramach platformy polskich książek elektronicznych IBUK-Libra.

  1. Elektrokardiologia. Agnieszka Kołodzińska, Renata Główczyńska, Marcin Grabowski. PZWL Wydawnictwo Lekarskie. 2021
  2. Epidemiologia. Od teorii do praktyki. Iwona Paradowska-Stankiewicz, Magdalena Rosińska, Bogdan Wojtyniak, Andrzej Zieliński. PZWL Wydawnictwo Lekarskie. 2021
  3. Geriatria. Praktyczny przewodnik. Katarzyna Wieczorowska-Tobis, Agnieszka Neuman-Podczaska. PZWL Wydawnictwo Lekarskie. 2021
  4. Medycyna sądowa Tom 2. Grzegorz Teresiński. PZWL Wydawnictwo Lekarskie. 2020
  5. Medycyna sądowa Tom 3. Grzegorz Teresiński. PZWL Wydawnictwo Lekarskie. 2021
  6. Neonatologia Tom 1. Janusz Świetliński. PZWL Wydawnictwo Lekarskie. 2021 (Nowe wydanie!)
  7. Neonatologia Tom 2. Janusz Świetliński. PZWL Wydawnictwo Lekarskie. 2021 (Nowe wydanie!)
  8. Psychologiczne wyzwania i. . . szanse w czasie pandemii. Michał Lew-Starowicz. Oficyna Wydawnicza Medical Education sp.  z o. o. . 2021
  9. Teoria i praktyka mechanicznej wentylacji płuc w dobie COVID-19. Dariusz Maciejewski. PZWL Wydawnictwo Lekarskie. 2020

Dostęp do książek w serwisie Ibuk możliwy jest również na komputerze poza siecią Uczelni przez usługę serwer Proxy.

Nowość! Kolekcja ebooków Stahl Online

włącz .

Stahl.jpg

Zapraszamy do korzystania z nowej kolekcji książek elektronicznych wydawnictwa Cambridge University Press - Stahl Online.
Kolekcja obejmuje książki z dziedziny neuropsychofarmakologii autorstwa Stephena M. Stahla. Przeznaczona jest zarówno dla lekarzy praktykujących, dydaktyków, pielęgniarek, jak i studentów. Funkcjonalność kolekcji umożliwia przeglądanie poszczególnych tytułów książkowych, a także łatwe przeszukiwanie wszystkich treści zawartych w kolekcji.

Książki w kolekcji pogrupowane są następująco:

Dostęp do kolekcji książek możliwy jest z komputerów pracujących w sieci Uczelni, a także na komputerach prywatnych poprzez usługi: zdalna praca i proxy.


Więcej książek elektronicznych dostępnych dla społeczności SUM.

Baza chemiczna Reaxys dostępna z nowym modułem Retrosynthesis

włącz .

reaxys toolkit logo

Przypominamy o dostępnej dla pracowników i studentów SUM bazie chemicznej Reaxys wraz z modułem Reaxys Medicinal Chemistry.
Dodatkowo od 2022 r. baza została wzbogacona o moduł predyktywnej retrosyntezy: Reaxys Retrosyntesis. Retrosyteza to „procedura poszukiwania sposobu otrzymania złożonego związku chemicznego poprzez dzielenie jego struktury na podjednostki”. Reaxys Retrosynthesis  wykorzystuje sztuczną inteligencję do przewidywania ścieżek syntezy dla substancji, dla których nie są jeszcze znane odpowiednie metody syntezy.
Korzystanie z modułu retrosyntezy możliwe jest po utworzeniu indywidualnego konta, ponieważ tylko wtedy możliwe jest zapisywanie swoich projektów syntezy. Możliwe jest również logowanie się do Reaxys kontami z innych baz firmy Elsevier: Science Direct czy Scopus.

Instrukcja wideo na temat wyszukiwania w Retrosynthesis.

Pomoc na temat wyszukiwania w Reaxys

Tutoriale

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker