Multiwyszukiwarka 

Śląski Festiwal Nauki 2019

4W dniach 13–14 stycznia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się trzeci Śląski Festiwal Nauki.
Pracownicy Biblioteki SUM, jako jeden z zespołów, reprezentowali na festiwalu Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Podczas wydarzenia zapoznawano uczestników z obszarem zdrowia i medycyny, prezentując m.in. tematykę kuchni molekularnej, reakcji chemicznych, zagadnienia biologii i genetyki oraz anatomii. Zwiedzający mogli skorzystać z wirtualnego stołu anatomicznego, okularów VR, zapoznać się z aplikacją mobilną dla osób po udarze mózgu.
Pracownicy Biblioteki SUM oferowali możliwość składania anatomicznych modeli 3D oraz przeglądania elektronicznego atlasu anatomicznego. Dodatkowo udostępniono gry o tematyce zdrowotnej.

Tydzień Otwartej Nauki 22-28.10.2018 r.

Open Access ikona

Tematem tegorocznego Tygodnia Otwartej Nauki jest: designing equitable foundations for open knowledge co można przetłumaczyć swobodnie jako: budowanie zbalansowanych fundamentów dla otwartej nauki lub budowanie rzetelnych podstaw otwartej nauki. Z okazji Open Access Week zachęcamy do odwiedzania profili naszych bibliotek na Facebooku. Codziennie będziemy umieszczać tam interesujące informacje na temat OA.
Przypominamy także o zakładce Open Access na stronie biblioteki: m.in. o prezentacji oraz ulotce.

Baza Isabel - dostęp testowy

Isabel logo small

Zapraszamy do testowania bazy Isabel firmy Ebsco.

Isabel to baza z zakresu medycyny opartej na dowodach, uzupełnia wiedzę i doświadczenie lekarzy oraz studentów medycyny umożliwiając dostęp do informacji pomagających określić lub potwierdzić diagnozę przy łóżku pacjenta.
Baza do zestawu objawów przypisuje listę potencjalnych diagnoz do rozpatrzenia, a każda diagnoza jest połączona z bazą wiedzy w celu znalezienia dodatkowych informacji oraz sposobów leczenia. Isabel pomaga w szybki sposób poszerzyć diagnostykę w punkcie opieki medycznej a także jest nieocenionym narzędziem edukacyjnym dla studentów medycyny i innych kierunków medycznych. 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker