Publikacje w ewaluacji 2022


lupa ikona Expertus® - moduł doradczy w zakresie ewaluacji.  
W związku ze zbliżającą się w 2022 r. ewaluacją działalności naukowej Uczelni, zostały przygotowane narzędzia, które pozwolą określić, w jakim stopniu pracownicy należący do liczby N mają wypełnione udziały jednostkowe (sloty) i wartości punktowe tych udziałów. Dla oceny dyscypliny najkorzystniejsze są publikacje z jak najmniejszą liczbą autorów SUM deklarujących tę samą dyscyplinę i jednocześnie posiadające wysoką wartość punktacji ministerialnej.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Działem Bibliografii i Dokumentacji: 32 208 35 66, bibinfo@sum.edu.pl.
Dowiedz się więcej.

Multiwyszukiwarka 

Funkcjonowanie Biblioteki SUM od 01.10.2020 r.

włącz .

ksiazki dwie

Informujemy, że od 21 września 2020 r. poprzez system biblioteczny będzie można zamawiać do wypożyczenia książki. Powyższe będzie możliwe po zalogowaniu się na stronę systemu

Jednocześnie od 1 października br. zostaną wprowadzone nowe zasady korzystania z wypożyczalni oraz czytelni Biblioteki SUM w Katowicach oraz jej Oddziałach. Zasady zapewniające bezpieczeństwo jej Użytkownikom, zostaną opublikowane wkrótce na stronie internetowej: biblioteka.sum.edu.pl 

Dodatkowo informujemy, że terminy zwrotu wypożyczonych przez czytelników książek zostają przedłużone do 30 października br.

Obecnie zachęcamy nowych Czytelników do zapisywania się do Biblioteki przez formularz elektroniczny. Jednocześnie zachęcamy do zwrotów książek przez trezor, znajdujący się przy Oddziale w Katowicach-Ligocie, a w przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Prosimy o obserwowanie komunikatów na stronie www.biblioteka.sum.edu.pl a także na profilu FB Biblioteki SUM w Katowicach.

Biblioteka SUM otwiera PPM - Polską Platformę Medyczną

włącz .

PPM plakat nowy

Polska Platforma Medyczna - projekt uznany za najlepszy w drugiej edycji konkursu Polska Cyfrowa, realizowany przez siedem uniwersytetów medycznych: uczelnię z Wrocławia —lider projektu, Gdańska, Białegostoku, Katowic, Lublina, Szczecina i Warszawy oraz Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Platforma PPM to kompleksowy portal do zarządzania potencjałem badawczym uczelni oraz promocji osiągnięć naukowych Partnerów projektu w zakresie medycyny, farmacji, stomatologii, zdrowia publicznego, bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii i ochrony zdrowia.

Integralną częścią PPM jest lokalna platforma PPM SUM i Repozytorium SUM, umożliwiające archiwizację i udostępnianie w modelu otwartym pełnych tekstów m.in.: artykułów, monografii, rozdziałów, doktoratów i innych dokumentów.
Zasoby platformy będą sukcesywnie wzbogacane. Aktualnie na platformie prezentowane są publikacje z lat 2013 - 2020 oraz aparatura i laboratoria, których wykaz oparty jest na danych z systemu POL-on.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współtworzenia platformy poprzez przysyłanie informacji, danych lub uwag na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PPM partnerzy

Dane badawcze w pigułce. Poradnik.

włącz .

PPM logoKrótki przewodnik o danych badawczych, opracowany przez zespół PPM, przedstawia wybrane zagadnienia, z którymi warto się zapoznać przed udostępnianiem danych badawczych, informuje jak je przechowywać i jak nimi zarządzać.

Polska Platforma Medyczna – portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym (PPM) daje możliwość deponowania danych badawczych powstających w polskich medycznych instytucjach naukowych.

Opracowanie: zespół PPM.
Poradnik podlega licencji Creative Commons, uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker