Multiwyszukiwarka 

Nowa edycja bazy Journal Citation Reports (JCR)

włącz .

clarivate 640x421 c

Informujemy, że 28 czerwca ukazała się nowa edycja Journal Citation Reports. Staraniem Działu Bibliografii i Bibliometrii w bazie Bibliografia Publikacji SUM uaktualniono wartość IF przy publikacjach wydanych w latach 2022 – 2023.

Nowa edycja JCR przyniosła duże zmiany:

1. wydanie Journal Citation Reports 2023 rozszerza Impact Factor na wszystkie czasopisma Web of Science Core Collection.
2. wskaźnik IF w tej edycji został zredukowany do jednego miejsca po przecinku, zamiast wcześniej stosowanych trzech miejsc po przecinku, aby zachęcić użytkowników do uwzględnienia także innych wskaźników i danych opisowych w JCR podczas porównywania czasopism.

Przedstawione zmiany mają wpływ tylko na wskaźniki przy publikacjach z 2022 i 2023 roku – i nie będą miały wpływu na wcześniejsze JIF, rankingi i kwartyle.


UWAGA!
Od 1 lipca w bazie Bibliografia Publikacji SUM informacje o wartościach IF, pięcioletnim IF oraz kwartylach będą widoczne wyłącznie w sieci uczelni.


Informujemy również o możliwości uczestnictwa w dniu 4 lipca o godzinie 11.00 w darmowym webinarium (on-line) poświęconym zmianom w bazie Journal Citation Reports oraz o sposobach wykorzystania zawartych w niej danych do rozwoju swojej ścieżki publikacyjnej w dynamicznie zmieniającym się krajobrazie publikacji naukowych.Spotkanie poprowadzi przedstawicielka firmy Clarivate, Pani dr Klementyna Karlińska-Batres. Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań.

Dział Bibliografii i Bibliometrii
Biblioteka SUM
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Polska Izba Książki zaprasza do udziału w zogniskowanym wywiadzie grupowym

włącz .

W imieniu Polskiej Izby Książki zapraszamy do udziału w zogniskowanym wywiadzie grupowym (Focus Group Interview), który wieńczy projekt badawczy dotyczący opinii środowiska akademickiego na temat korzystania z podręczników i monografii naukowych.
Półtoragodzinne spotkanie może zostać przeprowadzone online między 12 a 15 czerwca br. w wybranym przez Państwa terminie i o wybranej godzinie. W pierwszej części prowadzący zaprezentuje wyniki badania sondażowego, a w drugiej zaprosi do dyskusji nad nimi i do poszukiwania rozwiązań, które będą odpowiadać potrzebom społeczności akademickiej i wydawców publikacji naukowych.

Termin spotkania należy ustalić przy użyciu narzędzia Doodle.

Zaproszenie dla samodzielnych pracowników naukowych
https://doodle.com/meeting/participate/id/bojxVoYa

Zaproszenie dla pracowników naukowych
https://doodle.com/meeting/participate/id/epkyZzQd

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker