Dostęp testowy do baz Ebsco 2017

ebsco logo

Zapraszamy do testowania poniższych baz:

Cinahl

CINAHL Complete jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. W bazie znajduje się pełny tekst ponad 1.400 czasopism indeksowanych w CINAHL. Oferuje dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacji z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, rozdziały książek i materiały audiowizualne.

International Pharmaceutical Abstracts

Baza wydawana przez Thomson Reuters zawiera informacje z ponad 800 czasopism farmaceutycznych, medycznych i związanych z opieką zdrowotną. Baza obejmuje całe spektrum terapii lekowej i informacje farmaceutyczne dla badaczy, toksykologów, pracowników firm kosmetycznych, bibliotekarzy medycznych i praktyków, którzy mogą łatwo znaleźć odpowiedzi na wszystkie problemy związanie z lekami. Baza zawiera informacje na temat farmakokinetyki, biofarmacji, systemów dostaw nowych leków, odpowiedzialności farmaceutów, problemów prawnych, politycznych, etycznych i wielu innych. Unikalną cechą abstraktów, które przedstawiają badania kliniczne, jest włączenie modelu badań, liczby pacjentów, sposobu i harmonogramu dawkowania.

PsycArticles

PsycARTICLES jest uznanym źródłem pełnotekstowym artykułów recenzowanych naukowo z dziedziny psychologii. Zawiera artykuły z czasopism, recenzje książek i listy do redakcji począwszy od 1894 roku do dnia dzisiejszego. Prawie wszystkie czasopisma zawierają archiwa od pierwszego opublikowanego numeru. Większość czasopism to wiodące publikacje znajdujące się na listach rankingowych 10 najważniejszych czasopism w danej kategorii nauk społecznych.

SMART Imagebase

The Scientific & Medical ART Imagebase (SMART), obejmuje obszerną kolekcję możliwych do załadowania na własny dysk ilustracji medycznych i animacji. Baza jest idealnym narzędziem dla studentów i nauczycieli akademickich w zakresie anatomii, fizjologii, biologii i innych nauk pokrewnych, zawiera ilustracje medyczne i interaktywne materiały multimedialne 45 układów i regionów ciała oraz 20 specjalności medycznych. Baza zawiera kolekcję ponad 24.000 ilustracji i ponad 1.200 animacji o wysokiej jakości z zakresu anatomii, fizjologii, chirurgii, patologii, chorób, wad, urazów, embriologii, histologii i innych tematów medycznych.

Serwis dostępny jest w ramach komputerowej sieci Uczelni, przez usługę zdalna praca (dla pracowników naukowych) oraz przez serwer proxy (dla studentów).

Dostęp testowy będzie aktywny do 8 lipca 2017 r.

Zapraszamy do testowania i prosimy o komentarze Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zanim skorzystasz zapoznaj się z obowiązującymi zasadami.

Prosimy o wyrażenie opinii o testowanych zasobach!