E-książki

Spis wszystkich książek elektronicznych dostępny jest na liście A-Z.
Listę można przeszukiwać wg tytułu, autora, numeru ISBN lub wydawcy.

Atlasy elektroniczne dostępne TUTAJ.

IBUK Libra

W ramach pakietu polskich książek elektronicznych na platformie IBUK Libra dostępne są następujące tytuły pdf

Instrukcja korzystania z platformy.
Filmiki instruktażowe - kanał IBUK Libra na YouTube.

UWAGA! Korzystanie z platformy IBUK Libra w domu odbywa się jedynie poprzez usługę proxy, nie poprzez kody PIN.

Na platformie stnieje możliwość sugerowania zakupu konkretnych tytułów, do których Biblioteka nie wykupiła dostępu.

Fizjoterapia dzieci i niemowląt

Elektroniczna wersja wydawnictwa "Fizjoterapia dzieci i niemowląt". Portal dodatkowo zawiera opisy ćwiczeń i filmy wideo.

Uwaga! Dostęp do portalu tylko w bibliotekach SUM - login i hasło wpisuje bibliotekarz.

Publikacje na platformie MedicinesComplete

Clarke's Analysis of Drugs and Poisons
Dietary Supplements
Herbal Medicines
Martindale: The complete drug reference
Pharmaceutical Excipients
Stockley's Drug Interactions

Informacje o platformie i poszczególnych publikacjach.

Książki na platformie AccessMedicine

AccessMedicine jest interaktywną platformą pozwalającą przeglądać poszczególne tytuły książek, jak również przeszukiwać całość bazy w sposób zintegrowany.

Spis książek na platformie AccessMedicine dostępnych w ramach sieci SUM.

Informacja o bazie, instrukcja.

Książki w serwisie Science Direct

Książki dostępne w pełnym tekście - monografie, serie książkowe oraz podręczniki, obejmujące różne dziedziny wiedzy.

Książki wydawnictwa Springer

Springer kłódka

Bogata kolekcja książek elektronicznych wydawnictwa Springer.
Książki dostępne w pełnym tekście po odznaczeniu
Include Preview-Only content.

Książki wydawnictwa Wiley

Blisko 2500 książek elektronicznych dostępnych na serwerze wydawcy, wydanych w latach 2009 i 2015.

UWAGA! Dostępne są tylk książki oznaczone symbolem otwartej kłódki:
Wiley ksiki

Książki na platformie Ebook Central (dawniej ebrary)

Spis książek na platformie ebrary dostępnych w ramach sieci SUM.
Na platformie znajduje się także 61 książek w języku polskim.

Ebook Central to wybór książek z różnych gałęzi medycyny z możliwością wyszukiwania w pełnym tekście, zaznaczania fragmentów, nanoszenia komentarzy.

Przewodnik | Ulotka - jak zacząć | Pomoc | Krótkie filmy - You Tube

Elektroniczne podręczniki Wydawnictwa SUM

Wybrane skrypty w wersji elektronicznej dostępne są na komputerach w czytelni Biblioteki Głównej oraz jej Oddziałach.

Pozostałe elektroniczne książki Wydawnictwa SUM dostępne są na pojedynczych komputerach w każdej z bibliotek sieci.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących dostępu prosimy o kontakt z wybraną biblioteką. Udostępnione w ten sposób skrypty można tylko przeglądać bez możliwości kopiowania, drukowania i zapisywania.

Informacje o zakupie publikacji Wydawnictwa SUM na stronie Wydawnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.